logo
Оберіть клініку
м. Львів, вул. Довга, 56 (заїзд з Пимоненка, 15а)
м. Львів, вул. Генерала Чупринки, 25
м. Івано-Франківськ, вул. Василя Стуса, 28

Стресове нетримання сечі

16.08.2022

Досить часто у жінок середнього та старшого віку зустрічається захворювання, яке не впливає на тривалість життя, не спричиняє інтенсивного болю, але значно знижує якість життя та створює виражений дискомфорт. Це захворювання – “стресове нетримання сечі”, або “нетримання сечі при фізичному навантаженні”.

Причини виникнення даної проблеми можуть бути різні, але найчастіше це:

  • ослаблення м’язів тазового дна
  • опущення передньої стінки піхви та матки
  • перенесені гінекологічні оперативні втручання
  • важкі пологи
  • тривала важка фізична праця
  • гормональні зміни.

У зв’язку з недостатньою проінформованістю жінок, лікарів первинних ланок та сімейних лікарів- велика частина пацієнток живе з даною проблемою змирившись з тим, що дієвого лікування немає.

Насправді, це захворювання досить ефективно лікується. Розпочинається лікувальний процес з дообстеження та чіткого встановлення причини нетримання. Обстеження включає: виконання УЗД, лабораторних аналізів, проведення “кашлевої проби”.

MainImgSingle

Лікування розпочинається з застосування медикаментозних препаратів (протизапальних та антибактеріальних препаратів при потребі, а також ліків, що зменшують тонус сечового міхура) та фізичних вправ, які спрямовані на укріплення м’язів тазового дна (вправи Кегеля).

У випадку ефективності вищеперерахованих заходів – пацієнтки повертаються до звичайного ритму життя. Якщо лікування не має достатньо вираженого ефекту- виконуються малоінвазивні хірургічні процедури які практично гарантують усунення проблеми.

Вид хірургічного втручання обирається індивідуально, залежно від вираженості симптомів, загального стану пацієнтки, наявності супутніх захворювань тощо.

При помірній вираженості симптомів – виконуються “парауретральні ін’єкції” метою яких, є створення додаткової компресії зовні сечовидільного каналу. Процедура є досить безпечною, триває біля 20 хвилин, термін перебування в стаціонарі до однієї доби.

При більш виражених симптомах, неефективності медикаментозного та фізіо- лікування – застосовуються так звані “слінгові операції” (TVT). Це також малоінвазивні оперативні втручання при яких з допомогою спеціальної сітки створюється додаткове місце перегину сечовидільного каналу. Даний вид втручання вважається “золотим стандартом” хірургічного лікування стресового нетримання сечі.

… не слід жити з даною проблемою. Володіючи достатньою кількістю інформації про можливості сучасної медицини – можна провести адекватне лікування та значно покращити якість життя. На базі LMC є усе необхідне обладнання для діагностики та успішного лікування нетримання сечі у жінок.

Будьте здорові, веселі і “сухі”)