logo
Оберіть клініку
м. Львів, вул. Довга, 56 (заїзд з вул. Пимоненка, 15а)
м. Львів, вул. Генерала Чупринки, 25
м. Івано-Франківськ, вул. Василя Стуса, 28

Ультразвукова діагностика

banner

Ультразвукова діагностика

Метод діагностики стану внутрішніх органів

Записатися на консультацію

Ультразвукове дослідження дозволяє розглянути структуру внутрішніх органів, виявити осередки новоутворень, кісти та порожнини, різні включення, такі як камені й сторонні предмети.

За допомогою УЗД можливо виміряти розміри внутрішніх органів, діаметр судин, наявність в них розширень або звужень, розрахувати швидкість кровотоку в магістральних судинах.

Ультразвукове дослідження проводиться на апараті європейського рівня!

Переваги УЗД-діагностики

1. УЗД-обстеження є цілком безпечним методом діагностики. Його можна виконувати без обмежень за віком і частотою застосування. На відміну від променевих досліджень, УЗД-діагностика не має протипоказань при вагітності та лактації.

2.Висока точність результатів. За умов проведення діагностики на сучасній апаратурі та залучення досвідчених фахівців-діагностів, результати УЗД-обстеження є докладними та інформативними, що дозволяє точно встановити діагноз і обрати ефективну тактику лікування.

3.Швидка відповідь та актуальна інформація. Висновки лікаря з УЗД-діагностики пацієнт отримує безпосередньо після проведення процедури.

4. Можливість отримувати інформацію щодо стану органів і систем у динамічному режимі та проводити інструментальні дослідження під контролем УЗД-апарату.

 

banner

Коли потрібно робити УЗД:

 • При діагностиці запальних процесах і патологічних змін, що пов’язані з появою каменів, кіст і кальцинатів.
 • Пацієнтам з хворобами серцево-судинної системи. Ультразвукові хвилі дозволяють побачити порушення кровообігу, оцінити зміни у товщині судин і тканин серця, виявити аневризми та тромби.
 • Про виконанні інвазивних інструментальних дослідженнях та підготовці до оперативних втручань застосування УЗД-апарату дозволяє зменшити травматичність процедур і підвищити їхню точність.
 • Пренатальна УЗД-діагностика дозволяє відстежувати внутрішньоутробний розвиток дитини та вчасно виявляти загрозливі симптоми.

Підготовка до УЗД-обстежень

Звертаємо увагу, що для виконання певних обстежень (наприклад, обстеження жовчного міхура чи органів малого таза), необхідна попередня підготовка. Правильно проведена підготовка впливає на точність отриманих результатів і є обов’язковою.

Трансабдомінальне УЗД-обстеження органів малого таза у жінок. Через глибоке розташування органів малого таза ультразвукове обстеження проводиться на повний сечовий міхур. Для цього за годину до обстеження необхідно випити 1 літр чистої негазованої води (саме води, інші напої не підходять). День менструального циклу для обстеження необхідно узгодити з лікарем.

Трансвагінальне УЗД-обстеження органів малого таза у жінок. Є більш інформативним і за можливості рекомендовано використовувати саме цей вид УЗД-діагностики. Проводиться у будь-який день циклу крім самої менструації, конкретний день циклу необхідно узгодити з лікарем. Наповненого сечового міхура не потребує.

Ультразвукове обстеження молочних залоз. Зазвичай призначається на період з 5 по 14 день менструального циклу. У разі нерегулярних менструацій або значного відхилення тривалості циклу у будь-який бік, необхідно узгодити день дослідження з лікарем.

УЗД-обстеження нирок та надниркових залоз.
Рекомендовано профілактичний прийом активованого вугілля за добу до обстеження (по 2-4 таблетки ввечері напередодні та стільки ж вранці дня обстеження). Це зменшує газоутворення у кишківнику та покращує точність результатів.

УЗД-обстеження сечового міхура. Проводиться на повний сечовий міхур. Для цього за годину до обстеження необхідно випити 1 літр чистої негазованої води (саме води, інші напої не підходять). Для зменшення газоутворення в кишківнику і кращої візуалізації рекомендовано профілактичний прийом активованого вугілля за добу до обстеження (по 2-4 таблетки ввечері напередодні та стільки ж вранці дня обстеження).

УЗД-обстеження передміхурової залози (ТРУЗД, трансректальне дослідження простати).
УЗД простати виконується трансректально, тобто через пряму кишку, тому необхідно виконати очисну клізму ввечері напередодні та вранці за 3-4 години перед процедурою.

УЗД-обстеження органів черевної порожнини (печінка, жовчний міхур, підшлункова залоза, селезінка).
Ультразвукове обстеження органів черевної порожнини проводиться натщесерце. Неможна їсти, пити, палити, чистити зуби та жувати жуйку перед обстеженням. Останній прийом їжі повинен бути не пізніше ніж за 8 годин до процедури. Для зменшення газоутворення бажано за 2-3 дні виключити з раціону продукти, що викликають бродіння у кишківнику (молочнокислі продукти, чорний хліб, квашені овочі, капусту). Також рекомендується профілактичний прийом активованого вугілля за добу до обстеження (по 2-4 таблетки вранці та ввечері напередодні).

Клініки

м. Львів, вул. Довга, 56 (заїзд з вул. Пимоненка, 15а)
 • Понеділок — П'ятниця: 09:00 - 19:00
 • Субота: 09:00 - 14:00
 • Неділя: вихідний
 • +38 (067) 011 9000
Записатися
Ознайомтесь з актуальними цінами на цю послугу
Подивитись ціни

Адреси клінік:

 • м. Львів, вул. Довга, 56 (заїзд з вул. Пимоненка, 15а)
 • +38 (067) 011 9000
 • м. Івано-Франківськ, вул. Василя Стуса, 28
 • +38 (067) 778 8899