logo
Оберіть клініку
м. Львів, вул. Довга, 56 (заїзд з Пимоненка, 15а)
м. Львів, вул. Генерала Чупринки, 25
м. Івано-Франківськ, вул. Василя Стуса, 28

Тривога та панічні атаки під час карантину

10.07.2020

Плевачук

Автор матеріалу: лікар психіатр та психотерапевт, кандидат медичних наук, доцент, Оксана Юріївна Плевачук

Яку емоцію вам найчастіше доводилося переживати за період карантину? 

Численні дослідження стверджують, що понад 80% людей щонайменше декілька разів за період карантину переживали стани сильної тривоги, а у декого тривожний стан виявлявся у панічних атаках. 

Тривога є однією з природних реакцій людини на загрозу і часто допомагає нам вберегтися від потенційно небезпечних життєвих ситуацій. Проте інколи серйозної реальної загрози для нашого здоров’я чи життя не існує, а наша уява вимальовує численні «катастрофічні сценарії», які можуть статися з нами чи нашими близькими.

Коронавірус і панічні атаки

Якщо тривога починає керувати нашим життям, то його якість суттєво страждає: тривожні думки не дають можливості зосередитися на роботі чи інших повсякденних справах, людина втрачає відчуття задоволення від тих активностей, які приносили його раніше, поступово наростає стан роздратування чи пригнічення. 

Іншою особливістю тривоги є те, що вона може проявлятися по-різному. Інколи окрім відчуття постійного напруження та негативних думок, тривога може супроводжуватися відчуттям нестачі повітря, сильним серцебиттям, запамороченням, пітливістю, відчуттям жару чи холоду. Такі ознаки є дуже характерними для панічних атак і часто імітують симптоми, які зустрічаються при інших захворюваннях. 

Дуже часто нас питають, чим загрожує людині надмірна тривога та чи можна її позбутися? Незважаючи на те, що тривожні стани чи панічні атаки можуть виникати періодично і тривати недовго, вони  мають тенденцію повторюватися. Кожного разу, переживаючи черговий напад паніки та тривоги людина стає все більш напруженною та розгубленою, відчуває себе виснаженою, можуть спостерігатися порушення сну.  

Коли необхідні послуги психотерапевта?

Однією із захисних стратегій подолання тривоги є уникнення. При тілесних симптомах тривоги людина часто уникає фізичних навантажень, руху, оскільки боїться, що вони можуть їй нашкодити. Якщо розум людини заполонили тривожні думки, то часто вона уникає будь-якої відповідальності, прийняття рішень тощо. Така поведінка суттєво сприяє посиленню тривоги та соціальній ізоляції, а також має вплив на інших людей, які перебувають поряд. Саме тоді, люди не лише дистанціюються фізично, що в умовах карантину є виправданою поведінкою, але й дистанціюються соціально, уникаючи спілкування, що може привести до відчуття пригнічення та самотності. Дуже часто люди, які переживають тривогу, транслюють це переживання іншим і «зачароване тривожне коло» замикається. 

Незважаючи на те, що тривожні стани та панічні атаки є дуже розповсюдженою проблемою серед населення, ми маємо для вас добрі новини! Для того, щоб допомогти людині з тривогою не треба бути чарівником, адже навчитися керувати тривогою не так складно, як здається. Все, що вам потрібно  —  це вчасно звернутися до фахівців Lviv Medical Center

MainImgSingle

Консультація психотерапевта у Lviv Medical Center

З надмірною тривогою вам допоможе успішно впоратися приватний психотерапевт. Для цього існують ефективні психотерапевтичні техніки, якими ви можете легко оволодіти та застосовувати їх у повсякденному житті. Тож, якщо ви відчуваєте, що  надто тривожитесь за життєві ситуації, які раніше не викликали у вас подібних відчуттів, постійно тривожитеся за стан свого здоров’я або ж  у вас раптово з’явилися напади паніки, які супроводжуються тілесним дискомфортом, то вам неодмінно потрібна консультація фахівця. Консультація психотерапевта допоможе дослідити причини надмірної тривоги, успішно її подолати  та повернутися до звичного способу життя! Будьте здорові та не давайте надмірній тривозі жодного шансу!