logo
Оберіть клініку
м. Львів, вул. Довга, 56 (заїзд з вул. Пимоненка, 15а)
м. Львів, вул. Генерала Чупринки, 25
м. Івано-Франківськ, вул. Василя Стуса, 28

Новоутвори м`яких тканин

07.09.2022

Доброякісні новоутворення м’яких тканин – це пухлини з чіткими контурами, які виникають при збоях механізму розподілу і зростання клітин. Вони можуть формуватись зі сполучної, жирової, судинної та інших тканин. Ці новоутворення можуть не викликати дискомфорт і рідко перероджуються в злоякісні.

Що таке атерома? Це доброякісне утворення, що відноситься до епітеліальних кіст шкіри.
Атерома являє собою округле утворення, що має капсулу і заповнене густими білими або жовтуватими масами, часто має неприємний запах. Вмістом атероми є білок кератин, який продукується її стінками. Може виникати на будь-яких ділянках тіла, проте переважна локалізація – шкіра голови, обличчя, спина, шия. 

Шкіра над новоутворенням найчастіше не змінена, але при запаленні може бути червоного кольору. Атероми часто нагноюються, при цьому з’являється почервоніння шкіри, біль в ділянці пухлини, набряк або збільшення її в розмірах. Нагноєна атерома, при відсутності лікування, може спонтанно прорватися назовні, при цьому виділяється гній з сальним вмістом і неприємним запахом. Метод лікування атером – тільки видалення разом з капсулою хірургічним шляхом. Інформація про видалення атером за допомогою «лазера без розрізу» – це лише міф. Правильно проведений розріз та косметичний шов на рану забезпечить чудовий естетичний ефект. Проте накладання косметичного шва можливе лише в випадку планового видалення атероми, а не тоді коли вона вже запалилася.
Якщо у Вас є подібні утворення, які створюють дискомфорт або порушують естетичний вигляд – не зволікайте і телефонуйте або пишіть нам!

Ще одним новоутвором, який може створювати косметичний дефект є ліпоми.

Ліпома — це доброякісний утвір (іноді багато утворів) із жирової тканини. Розвивається у шарі підшкірної пухкої сполучної тканини. Часто зустрічається на спині, шиї, передній черевній стінці та на кінцівках; буває різної щільності та розміру (від 1-2см до 10см і більше). 

В народі ліпому називають жировик і зустрічається вона приблизно в 1% людей. Як правило, вона не викликає жодних функціональних порушень організму, тож видаляють її з косметичною метою. Проте іноді ліпома перероджується у ліпосаркому. 

Зазвичай діагностика даної патології не викликає труднощів і достатньо лише консультації хірурга та збору анамнезу (відсутність больових відчуттів, давність процесу, повільне зростання).  Іноді можуть знадобитися додаткові методи обстеження такі як УЗД м’яких тканин або біопсія (пункція) ліпоми з наступним гістологічним дослідженням.

Єдиним ефективним методом лікування ліпом є їх видалення хірургічним шляхом. Якщо вчасно звернутися до хірурга, то дана операція проводиться амбулаторно (без госпіталізації в стаціонар та тривалого післяопераційного періоду) під місцевим знеболенням. Також хірург може накласти косметичний шов для покращення естетичного вигляду операційного рубця. 

MainImgSingle