logo
Оберіть клініку
м. Львів, вул. Довга, 56 (заїзд з вул. Пимоненка, 15а)
м. Львів, вул. Генерала Чупринки, 25
м. Івано-Франківськ, вул. Василя Стуса, 28

Зміни в прозорості кришталика, та як лікувати катаракту

14.05.2020

В Україні катаракта є однією з найбільш поширених офтальмологічних патологій, яка призводить до зниження зору, а в деяких випадках і до сліпоти. Згідно з епідеміологічними дослідженнями, у світі приблизно 70 % людей, старших за 72 роки, мають катаракту, а у віці 40-60 — кожен п’ятий.  Катаракта — це захворювання, яке виникає внаслідок повного або часткового помутніння кришталика і супроводжується зниженням гостроти зору. Як правило, це віковий процес, який зумовлений біохімічними змінами в кришталику. Тому ризик розвитку хвороби з віком є вищим, однак це природно. Проте є й інші причини: травма, спадковість, цукровий діабет, тривале застосування деяких лікарських засобів, ультрафіолетове випромінювання тощо.

MainImgSingle

Які ж симптоми катаракти?

 • Поступове зниження гостроти зору з віком.
 • Часта зміна окулярів для читання.
 • Зниження сутінкового зору.
 • Погіршення здатності розрізняти кольори.

Лікувати катаракту оперативно чи каплями?

 1. Консервативний. Його застосовують лише на дуже ранніх стадіях лікування катаракти. Метод полягає в закапуванні крапель, які покращують метаболізм (обмін речовин) у кришталику, що зменшує швидкість прогресування катаракти, але жодним чином не зменшує кількість помутнінь, які вже є. Видалення катаракти таким методом неможливе. Якщо лікар діагностував катаракту на початкових стадіях її розвитку, необхідно не забувати про візити до офтальмолога, правильно харчуватися (у раціон потрібно внести продукти, які містять антиоксиданти та вітаміни), відмовитися від куріння та захищати очі від ультрафіолетових променів.
 2. Хірургія — основний та ефективний метод у боротьбі з катарактою, якого не потрібно боятися. Лікування катаракти лазером — безболісний метод, що дає стабільний та прогнозований результат і можливість бачити ясно знову. 

Операція катаракти у “Львів Медікал Центрі”, як і у всіх європейських офтальмологічних центрах та клініках, проводять за допомогою ультразвукової факоемульсифікації. Наш центр надає послуги з видалення катаракти у Львові та Івано-Франківську.  Головна мета операції — замінити кришталик на штучну інтраокулярну лінзу. Через мікророзрізи довжиною 1,8 – 2,2 мм кришталик дроблять на дрібні фрагменти ультразвуком і за допомогою аспіраційно-іригаційної системи виводять з очного яблука. При цьому задня капсула кришталика зберігається — на неї імплантують штучний кришталик.

MainImgSingle

Особливості операції катаракти:

 • безшовна хірургія (мікророзрізи самостійно адаптуються і не потребують накладання швів);
 • місцева анестезія;
 • проводять в амбулаторних умовах;
 • тривалість 10-20 хв;
 • короткий реабілітаційний період.

Щоб пацієнту призначили операцію, він має попередньо пройти обстеження в офтальмолога, який підтвердить діагноз. Після цього можна перейти до підбору штучного кришталика (або, як його ще називають, інтраокулярної лінзи, скорочено — ІОЛ). Ціна операції катаракти залежить в основному від вибраного кришталика.

Які є кришталики?

Монофокальний кришталик — ним людина бачить далеко, а для читання використовує окуляри. Мультифокальний кришталик — кришталик преміум класу, який адаптований до людського. Він має кілька «фокусів», кожен з яких відповідає за різну відстань. Таким чином ми можемо бачити далеко і близько. Торичний кришталик призначений для корекції астигматизму. На консультації лікар підбере для вас оптимальний варіант кришталика, враховуючи особливості будови вашого ока та зможе назвати ціну на видалення катаракти. Не слід боятися операції й обмежувати себе у можливості бачити світ повноцінно. Завдяки досконалості процедури людина вже наступного дня після операції може повертатися до звичайного життя (дивитися телевізор, гуляти, читати, водити машину, згинатися тощо), а через місяць — до активного способу життя. Варто пам’ятати: чим більш зріла катаракта, тим щільніше ядро кришталика, і, відповідно, ризик ускладнень у післяопераційному періоді вищий, а період відновлення довший. Тому надовго відкладати хірургічне лікування не варто. Катаракта — це захворювання, яке при своєчасному хірургічному втручанні дозволяє відновити та зберегти зір, а з ним і якість життя.

Видалення катаракти у Lviv Medical Center:

 • сучасне обладнання для оперативного втручання;
 • індивідуальний підхід до кожного пацієнта;
 • широкий вибір інтраокулярних лінз;
 • багаторічний досвід  хірургічного методу лікування катаракти;
 • безпечність, точність, стерильність та хороший результат після операції.