logo
Оберіть клініку
м. Львів, вул. Довга, 56 (заїзд з Пимоненка, 15а)
м. Львів, вул. Генерала Чупринки, 25
м. Івано-Франківськ, вул. Василя Стуса, 28

Діагностика та лікування кератоконусу

31.07.2020

У багатьох людей можуть виникати  скарги на  двоїння перед очима, появу затуманення зору та його погіршення, і всі ми навіть не задумуючись списуємо все на тривалі зорові навантаження, перевтому очей і ніяким чином не хочемо думати про щось серйозне, що варте детальної діагностики.

Проте, вищеописані симптоми можуть вказувати  на  таке захворювання, як кератоконус.

MainImgSingle

Як його діагностувати та чи потрібно лікувати? Читайте далі. 

При самостійному пошуку інформації про цю хворобу ви знайдете чимало складних та страшних слів. Кератоконус —  це прогресуюче, двостороннє, незапальне, дистрофічне захворювання рогівки. Зазвичай, після цієї фрази самостійний пошук інформації закінчується з думкою, що таке захворювання  —  страх, печаль і майже смертельний діагноз. 

Чи так воно є насправді?

Спробуємо пояснити простими словами. Кератоконус —  це захворювання, яке вражає рогівку. Рогівка —  це зовнішня оболонка ока, яка виконує захисну та світлозаломлюючу функцію. Особливістю рогівки є те, що сила заломлення променів у два рази вищою, ніж у кришталика.

Кератоконус  —  підступна хвороба, адже на ранніх стадіях зміни в рогівці можуть бути непомітні при огляді за допомогою щілинної лампи.  Тому діагностика кератоконусу вимагає використання  спеціального обладнання, а саме  —  кератотопографа. Це безпечний, неінвазивний метод обстеження, який займає декілька хвилин вашого часу. Але саме за допомогою даного приладу можна діагностувати хворобу на ранніх її етапах. 

Які симптоми мають вас насторожити?

  • у вас погіршився зір, появилось розпливчасте зображення
  • лікар на огляді сказав що у вас астигматизм, і ви почули про це вперше (на профілактичних оглядах такий діагноз не виставляли)
  • збільшення ступеню астигматизму 
  • поява викривлення предметів
  • проблеми в підборі окулярів чи контактних лінз

При появі хоч одного з перелічених пунктів необхідно звернутися у клініку, яка має відповідне устаткування для діагностики кератоконуса.

Врахуйте, що захворювання має прогресуючий характер, тому лікування повинно бути вчасним та правильним. 

Методи лікування кератоконусу

Жорсткі контактні лінзи

Вони не вплинуть на прогресування хвороби, але нададуть можливість скоригувати знижений зір. 

Процедура крос-лінкінгу

За допомогою процедури крос-лінкінгу можна сповільнити прогресування хвороби. Суть даного  методу полягає  в закапуванні рибофлавіну та опроміненні ока дозованим безпечним ультрафіолетовим випромінюванням спектру А за допомогою лампи Зайлера.

Під час такого лікування між колагеновими волокнами формується ланцюгова фотохімічна реакція і створюється структурний каркас, який укріплює строму рогівки, зупиняє прогресування хвороби.

Процедура є безболісною, проводиться під місцевою крапельною анестезією. Для кращого проникнення рибофлавіну в тканини, верхній шар рогівки знімається, і око протягом 30 хвилин кожні 2 хв, насичують рибофлавіном. Наступним етапом є використання ультрафіолетового випромінювання. Після процедури пацієнтам одягають захисну контактну лінзу на 5 днів, і дають краплі, які сприятимуть кращому загоєнню епітелію.

Процедура кросс-лінкінгу дозволяє зупинити прогресування кератоконусу, та  дає стабільні результати на 8-10 років, після чого за необхідності її можна повторити.

Пересадка рогівки

Цей хірургічний метод використовується на термінальних стадіях хвороби. Він застосовується тоді, коли інші методи лікування вже не можуть бути дієвими. Тому рання діагностика є запорукою успіху та швидкого лікування без серйозних операційних втручань. 

Переваги лікування у Lviv Medical Center

По-перше, в нашому медичному центрі працюють найдосвідченіші лікарі. Вони постійно розвиваються, відвідують тематичні заходи, проходять навчання. Професор Ігор Ярославович Новицький, який є визнаним світилом української офтальмології не лише консультує наших пацієнтів, а і за потреби долучається до лікування у складніших випадках.

По-друге, лікарі “Львів Медікал Центр” використовують найсучасніші методи діагностики та новітнє обладнання. Для діагностики кератоконусу використовують кератотопограф Allegro Oculyzer та ОКТ-ангіографа Revo NX. А для лікування  —  ультрафіолетову лампу останнього покоління UV- X 2000, фірми Averdo. Особливістю останньої є комфортне та безпечне проведення процедури кросс-лінкінгу за ультракороткий час  —  до 10 хвилин (на відміну від півгодинної процедури на старіших моделях), а доза ультрафіолету направляється чітко на витоншену частину рогівки.